Vermikulit 100 Lt

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Vermikülit, toprağın hava alma kapasitesini ve su drenajını arttırdığı ve bu sayede bitki büyümesini zenginleştirdiği için sıklıkla saksı toprağına eklenen bir doğal mineraldir. Vermikülit; perlitten farklı olarak bitkiyi kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi elementler ile besler. Vermikülit minerali küçük çakıl taşı parçaları gibi görünür ve büyük miktarlarda hava ve suyu kolayca muhafaza etme özelliğine sahiptir.

 

Vermikülit içerisinde bulunan besin, su ve hava; ortamda ekili bitkinin kullanabileceği şekilde periyodik olarak salınır. Vermikülit minerali toksik değildir, tamamen temiz ve sağlıklıdır. Aynı zamanda kalıcı ve sterildir; bu sayede küflenmez, çürümez veya bozulmaz. Bahçıvanlar torf ve kompostu çoğu zaman vermikülitle karıştırarak bitkilerin kök büyümesini hızlandırmak için kullanmaktadır. Zira vermikülit genç kökler için çok iyi bir destek ve dayanak görevi görür.

 

Bazı durumlarda vermikülit; saksı veya ekim tepsisine ekilmiş yeni tohumların üstünü kapatmak ve onları negatif çevresel faktörlerden korumak için kullanılmaktadır. Bu tarz bir ekim uygulamasında tohumlar filizlendikçe üst kısımlarındaki vermikülit tabakasından kendi yollarını açıp çıkacak ve bulundukları ortama alışmak için vakit sahibi olmuş olacaklardır. Bunlara ek olarak vermikülitin içeriğindeki doğal besin rezervi sayesinde genç filizler hayatlarının daha ilk evresinde çok hassas ve dengeli bir diyet çerçevesinde beslenme imkanı bulacak ve bu sayede büyümeleri hızlanacaktır.

TESLİMAT

Ürünler sipariş onay tarihinden itibaren normal şartlar altında ve stok durumuna göre 48 saat içinde kargoya teslim edilmektedir.

Cuma günleri ve resmi tatillerden 1 gün öncesi kargo çıkışı yokdur. Bu günlere denk gelen siparişler ilk işgününde kargoya verilir.

Cumartesi ve pazar günü gelen siparişler pazartesi günü kargoya verilir.

Bölgesel teslimat şartlarını (mobil bölge, hava durumu v.b) siz değerli müşterilerimiz daha iyi bildiğinden bu şartlara uygun sipariş verilmesi aksi durumda oluşabilecek sıkıntılardan şirketimizin sorumlu olmayacagını alıcı kabul etmiş sayılır.

Bize düşen sağlıklı ve tam olarak fidenizi kargo veya benzer ulaştırma araçlarına teslim etmektir. Ulaşım esnasında oluşacak göçme, düşme, geçikme gibi sorunlardan doğacak fide kaybından firmamız sorumlu değildir. Herhangi bir sorun durumunda hasar tespit tutanağını ürünü teslim almadan tutturmanızı önemle rica ederiz.

 
Yükleniyor...